Krāsošana

Mūsu darbnīca nav specializējusies automobiļu krāsošanā. Vidēji gadā mēs krāsojam tikai 3-5 virsbūves. Tāpēc ir grūti salīdzināt krāsošanas izmaksas mūsu darbnīcā ar specializēto automobiļu krāsošanas centru izmaksām. Mūsu darbnīcas mērķis ir atjaunot automašīnas pēc iespējas tuvāk to sākotnējam rūpnīcas izskatam, vienlaikus nodrošinot iespējami augstāko kvalitāti, kas raksturīga darbiem un materiāliem, kā arī aizsardzību pret rūsu. Izmaksu jautājums restaurācijas gadījumā ir sekundārs. Darbnīcā ir uzkrāta daudzu gadu pieredze koka, alumīnija, stikla šķiedras un metāla automobiļu atjaunošanā ar un bez skārda virsbūvēm. Katram automašīnas virsbūves materiālam tiek izmantoti atšķirīgi krāsu un virsmas sagatavošanas materiāli.

Krāsošanas tehnoloģijas nepārtraukti mainās un attīstās, un mūsu virsbūvju krāsošanas speciālisti tiek regulāri apmācīti un sertificēti darbam ar augstākās kvalitātes materiāliem.

 

Virsbūves krāsošanas izmaksas sastāv no divām galvenajām sastāvdaļām:

1. Laiks, kas nepieciešams automašīnas virsbūves sagatavošanai. Tas ir atkarīgs no automobiļa virsbūves veida un izmēra, kā arī no krāsošanas materiāla ražotāja noteiktās tehnoloģijas virsbūves sagatavošanai krāsošanai.

2. Krāsošanas materiāla izmaksas var sasniegt pat 5000 eiro par vienu virsbūvi.

 

Mūsu darbnīcā mēs galvenokārt izmantojam Mercedes Benz Glasurit vai Herbert (Standox) vēsturisko krāsu. Nepieciešamības gadījumā tiek izmantoti R-M zīmola krāsas un lakas materiāli. Katrs no šiem ražotājiem ir izstrādājis īpašu krāsu sistēmu klasiskajiem automobiļiem, kā arī atdalījis materiālus. Šeit Jūs atradīsiet Glasurit bāzes un virsējā pārklājuma, R-M krāsu sistēmu Oldtimer, servisa lapas un Standox, kas apraksta automobiļu krāsošanas tehnoloģiju attīstību. Pamatojoties uz mūsu pieredzi, varam teikt, ka Standox Classic ir darbietilpīgāka un vairāk materiālu prasa nekā Glasurit vai R-M. Standox Classic virsmas sagatavošanas pamatā ir vēlme pēc iespējas vairāk aizsargāt virsbūves metāla virsmu no mitruma, un Standox to panāk šādi:

 

"Vienmēr uzklājiet plānu izolācijas slāni starp kailo metālu un aizbāzni. Pretējā gadījumā aizbāzniņš darbojas kā sauss sūklis, kas uzsūc ūdeni un nodod to tālāk metālam. Standox iesaka izmantot divu kārtu pārklājumu, kas sastāv no skābes gruntskrāsas un 2K pildvielas. Skābes gruntskrāsai ir pasivējoša un koroziju kavējoša iedarbība. Kombinācijā ar 2K pildvielu tā nodrošina arī lielisku saķeri ar metālisko pamatni, no vienas puses, un ar virsējo pārklājumu, no otras puses. 2K pildviela izolē slīpēšanas pēdas un poras un palīdz izlīdzināt virsmu. Tas ir ideāls pamats virsējā pārklājuma uzklāšanai. Tā vietā ir svarīgi visus atjaunošanas procesa posmus veikt ar vislielāko rūpību. Tas nozīmē arī to, ka izolācija ir jāatkārto, tiklīdz bojātā virsbūves daļa ir noslīpēta līdz plikam metālam - pat ja tas notiek tikai nelielās vietās."

 

Papildu izmaksas rodas, ja automašīnas īpašnieks papildus krāsošanai vēlas apstrādāt virsbūvi ar pretkorozijas materiāliem. Darbnīcā mēs piedāvājam divas metodes:

1. Papildu auto virsbūves cinkošana. Notīrītā automašīnas virsbūve tika pārklāta ar izkausēta cinka aerosolu. Izkausētais cinks tiek izsmidzināts ar saspiestu gaisu, lai radītu izsmidzināšanas strūklu, kas uzsmidzina pārklājumu uz automašīnas virsbūves virsmas. Pretkorozijas cinka pārklājums tiek uzklāts, izmantojot oksipropāna sistēmu. Automašīnas virsbūve ir cinkota, tās struktūra ir piemērota krāsošanai, un tā noteikti ir labāka nekā zemes krāsa.

 2. Tīrītajam virsbūves virsbūvei tika uzklāts KTL pārklājums. Katodiskā iegremdēšanas lakošana ir elektroķīmisks process. To sauc arī par katodisko iegremdēšanas lakošanu. Šajā gadījumā objektu pārklāj ūdens, elektrovadošas iegremdēšanas lakas vannā, izmantojot līdzstrāvas spriegumu. Negatīvi lādēts apstrādājamais priekšmets piesaista anodiskās lakas daļiņas, un tās vienmērīgā slānī piestiprinās pie apstrādājamā priekšmeta virsmas. Pēc tam cepšanas procesā pievienoto laku apdedzina aptuveni 120 °C-180 °C temperatūrā. Mūsu procesā uz apstrādājamā gabala uzklātā lakas pārklājuma biezums ir no 10 µm līdz 15 µm. Pārklājuma slānis saplūst ar priekšmeta virsmu, veidojot viendabīgu, kompaktu virsmas plēvi.

 

Darba beigās darbnīca garantē virsbūves krāsojumu atbilstoši izvēlētajam materiālam un papildu aizsardzības veidam. Piemēram, izmantojot KTL virsbūves aizsardzības metodi un krāsošanas sistēmu Standox Classic, darbnīca sniedz 12 gadu garantiju visām krāsotajām virsbūves virsmām.

uz augšu