Demontāža

Sākotnējā automobiļa atjaunošanas izmaksu prognoze.

  Rūpīgi izvērtējot īpašnieka atsūtīto informāciju - automašīnas fotogrāfijas un darba uzdevumu, autoserviss izstrādā sākotnējo prognozi par automašīnas atjaunošanas izmaksām un tās pabeigšanas laiku.

Precīzu automašīnas restaurācijas budžetu var aprēķināt tikai pēc automašīnas saņemšanas darbnīcā un tās detalizētas pārbaudes. Darbnīcas speciālistiem, prognozējot plānoto darbu izmaksas, pamatojoties uz ilggadējo pieredzi automobiļu restaurācijā, kļūda nekad nav pārsniegusi 20 %.

Demontāžas uzdevums

Pirms automobiļu demontāžas darbnīca vienojas ar darba uzdevuma īpašnieku. Mēs piedāvājam vairākas izvēles iespējas:
1. Pilnīga automobiļa demontāža. Demontāža līdz pēdējai skrūvei un pilnīga defektu noteikšana visas automašīnas detaļas tiek pilnībā demontētas. Tas ietver tādus komponentus kā pulkstenis, spidometrs, starteris un pat cigarešu aizdedzinātājs.
2. Pilnīga automobiļa demontāža, pilnībā nenoņemot piestiprinātās detaļas (piemēram, spidometrus, vējstikla tīrītāju motorus utt.). Tas nozīmē, ka automašīna tiks izjaukta kā funkcionējoša vienība. Tas nozīmē, ka pats automobilis ir izjaukts, bet darba aprīkojums nav izjaukts. Atgūšanas laikā iekārtas tiks pārbaudītas, un to izskats tiks atjaunots. Šādi līgumi ievērojami samazina darbu apjomu un izmaksas, taču nākotnē nav garantijas par invaliditāti.
3. Daļēja demontāža tikai tad, ja tas ir acīmredzami nepieciešams (remontē tikai acīmredzamus virspusējus defektus). tas nozīmē, ka automašīna tiks demontēta tikai, lai veiktu nepieciešamo remontu.

Vienlaikus uzdevums tiek saskaņots ar automašīnas īpašnieku, lai sastādītu rezerves daļu sarakstu. Darbnīca piedāvā divas iespējas:
1. Pilnīga visu bojāto detaļu, kā arī detaļu ar nolietojuma pazīmēm nomaiņa. Ja vispārējais uzdevums ir atjaunot automobili atbilstoši 1. kategorijas standartiem, kas nozīmē, ka atjaunotais automobilis ir kā jauns vai pat labāks, tad tiek nomainītas visas detaļas ar nolietojuma pazīmēm, ja tās nav iespējams atjaunot līdz jaunas detaļas stāvoklim. Ja ir izvēlēta šī opcija, nomaināmo detaļu skaits var pārsniegt 1000 vienību. Tiek nomainītas arī visas skrūves, uzgriežņi, skavas un citas sīkas detaļas.
2. Tikai to detaļu nomaiņa, kuras nedarbojas. Ar šo opciju tiek nomainītas tikai tās detaļas, kuras nedarbojas vai kuru nomaiņa ir dārgāka nekā jaunas detaļas iegāde. Detaļas ar nodiluma pazīmēm netiek atjaunotas, bet tiek pārklātas, lai tās aizsargātu. Pēc tam, kad automašīna ir restaurēta, tajā redzamas detaļas ar nolietojuma un vecuma pazīmēm (patina).

Restaurācijas laikā automobiļa īpašnieks var atrast un iegādāties nepieciešamās rezerves daļas vai uzticēt to iegādi darbnīcai. Ja rezerves daļu meklē darbnīca, tā veic iepirkuma cenas aptauju un noskaidro transporta (ievedmuitas) izmaksas, tad tas aizņem diezgan daudz darba laika. Šādā gadījumā darbnīca organizē arī detaļu transportēšanu un saņemšanu. Ja rezerves daļas neatbilst prasībām, tās tiek atdotas atpakaļ un samaksātā nauda tiek atgriezta. Tāpēc tiek saskaņots rezerves daļu saraksta saturs, kuram arī ir vairāki varianti:
1. Sarakstā iekļauj nepieciešamās rezerves daļas, oriģinālo ražošanas daļu numurus un zemāko tirgus cenu.
2. Sarakstā iekļauj nepieciešamās detaļas un ražošanas detaļu numurus.
3. Sarakstā ir tikai nepieciešamās detaļas.

 

Demontāža

Precīzs restaurācijas budžets tiek noteikts pēc automašīnas un visu tās sastāvdaļu izjaukšanas, tīrīšanas, bojājumu noteikšanas un nepieciešamo detaļu saraksta sastādīšanas.

Salona demontāža


Automobiļa demontāža un bojājumu noteikšana sākas ar salona, instrumentu paneļa aprīkojuma un vadības iekārtu detaļu demontāžu. Nākamais solis ir sēdekļu, polsterējuma, koka un plastmasas detaļu, ādas vai citu apdares materiālu noņemšana, kā arī paklājiņu un pamatnes noņemšana.

Salona detaļu demontāžas process, ņemot vērā dažādos salona detaļu stiprinājumus un materiālus, jo īpaši veciem automobiļiem, ir darbietilpīgs process un prasa rūpīgu uzmanību katrai detaļai. Visas oriģinālās skrūves un detaļas tiek reģistrētas, lai atjaunotu to sākotnējo izskatu. Lai restaurācijas laikā izgatavotu precīzas salona apdares elementu kopijas, ir svarīgi tos izjaukt, pēc iespējas vairāk saglabājot to sākotnējo formu.

Pēc kabīnes iekšējo detaļu, dzinēja un transmisijas vadības instrumentu, sviru un slēdžu demontāžas tiek demontēta instrumentu paneļa aparatūra un elektroinstalācija. Nākamais solis ir ievelkamās jumta markīzes, markīzes rāmja konstrukcijas un stiprinājumu demontāža.

Pirms jumta un interjera elementu demontāžas tiek veikta rūpīga pārbaude un dokumentācija: atsevišķas detaļas, to funkcionālie elementi, stiprinājumi un savienojumi tiek fotografēti, izmērīti un aprakstīti. Bieži vien atsevišķi jumta un interjera elementi jau ir nopietni bojāti, un demontāža prasa īpaši rūpīgu un pacietīgu darbu. Demontētās detaļas tiek papildus izjauktas, marķētas un sagrupētas turpmākajiem restaurācijas darbiem.

Virsbūves demontāža un tīrīšana

Pēc automašīnas salona demontāžas tiks demontēti virsbūves elementi:
- durvju, motora pārsegu un bagāžas nodalījuma demontāža;
- vējstikla un vējstikla rāmju demontāža;
- bamperu, līstes, ārējā apgaismojuma, atpakaļskata spoguļu, radiatora režģu, tīrītāju demontāžu;
- iekšējās grīdas, transmisijas pārsega un kardāna tuneļa pārsega demontāža;

Automobiļa virsbūves demontāžas laikā tiek veikta sarežģītu virsbūves un virsbūves elementu analīze, kuras laikā tiek pieņemti lēmumi par remonta vai atjaunošanas darbiem un to atjaunošanas metodēm.

Virsbūve ir uzstādīta uz virsbūves ģeometrijas statīva. Stendā tiek pārbaudīta virsbūves ģeometrija, virsbūve tiek nostiprināta, lai novērstu turpmāku deformāciju. Pēc tam virsbūvi ievieto īpaši sagatavotā rāmī - konvektorā. Konvektors ļauj turpināt virsbūves remontu, ļaujot meistaram piekļūt visām virsbūves daļām, vienlaikus saglabājot tās ģeometriju.

Pēc tam tiek izgrieztas korozijas bojātās vietas un virsbūve tiek attīrīta no rūsas un vecās krāsas. Tīrīšanas procesā izmanto dažādas metodes - mehānisko smilšu strūklu, termisko sadedzināšanu vai ķīmisko metodi. Pēc tīrīšanas virsbūvi pārklāj ar speciālu pretkorozijas grunti.

Dzinēja noņemšana, demontāža un dzinēja bojājumu noteikšana

Pirms motora un transmisijas demontāžas tiek izslēgta aizdedzes un elektroinstalācija, demontētas degvielas sadales sistēmas un gaisa padeves piedziņas. Motora un transmisijas vadības ierīču demontāža, kā arī trokšņu slāpētāja, kardāna un motora vadības sistēmu atvienošana un demontāža.

Dzinējs ar transmisiju tiek noņemts no virsbūves un izjaukts. Pirms paša dzinēja demontāžas nojauc sistēmas: aizdedzes, eļļošanas, degvielas, gaisa padeves, dzesēšanas, kā arī ieplūdes un izplūdes kolektorus. Izņemto sistēmu demontāža un to bojājumu noteikšana. Atsevišķs posms ir motora bloka un transmisijas demontāža un defektu novēršana.

Tiek noņemtas cilindru galvas, ieplūdes un izplūdes vārpstas, kartera vāks, virzuļi ar svirām, spararats un kloķvārpsta. Visi darbi ir rūpīgi iemūžināti ar fotogrāfijām. Darba rezultātā tiek sastādīts remontēto agregātu remonta plāns un rezerves daļu saraksts.

Piekares noņemšana un demontāža

Piekares noņemšana sākas ar riteņu, stūres ass un stūres mehānisma noņemšanu. Nākamais solis ir priekšējās un aizmugurējās ass un amortizatoru, atsperu vai vērpes stieņu noņemšana, izjaukšana un bojājumu noteikšana. Visbeidzot tiek noņemtas un pārbaudītas priekšējās un aizmugurējās bremzes un stāvbremze. Pārnesumkārbu un diferenciāli izjauc un novērtē atsevišķi.

Automobiļu demontāžas un atsevišķu vienību demontāžas īpatnības

Pārnesumkārbas demontāžu un katra atsevišķa automobiļa mezgla, piemēram, karburatora, priekšējā un aizmugurējā tilta, turpmāko remontdarbu noteikšanu veic tikai pēc tam, kad tie ir noņemti no automobiļa.
Pirms virsbūves detaļu demontāžas automašīnas salonu, dzinēju un bagāžas nodalījumu iztīra ar putekļusūcēju. Visas demontējamo daļu virsmas notīra no netīrumiem ar tepiķi un noslauka ar slotiņām. Nākamais demontāžas posms ir sarūsējušo stiprinājuma skrūvju atskrūvēšana.

Sakarā ar automobiļa ražošanas gadu un pēdējo reizi, kad virsbūve tika apkalpota, virsbūves detaļu skrūves bieži vien ir stipri vai pat pilnībā sarūsējušas, un to atskrūvēšana un noņemšana ir darbietilpīgs process, kas prasa rūpīgu un uzmanīgu rīcību. Visas stiprinājuma skrūves un uzgriežņus vispirms apstrādā ar speciālu rūsas noņemšanas līdzekli uz petrolejas bāzes WD-40. Katra skrūve tiek uzmanīgi atskrūvēta, lai demontāžas laikā netiktu bojāta demontējamā virsbūves daļa. Ja skrūves un uzgriežņi ir stipri bojāti rūsas dēļ, tie tiek atlaidināti augstā temperatūrā, izmantojot gāzes degli, vai arī retos gadījumos tiek sazāģēti.

Visas automobiļa demontāžas laikā izjauktās detaļas sagrupē atsevišķos iepakojumos un marķē. Automašīnas elektroinstalācija un kontaktligzdas ir marķētas un numurētas. Vecās elektroinstalācijas, kurām bieži vien ir stipri bojāta izolācija un kontaktu savienojumi, parasti tiek nomainītas pret jaunām atbilstoši mūsdienu tehnoloģiskajām un elektrodrošības prasībām.

Demontāžas procesu dokumentē fotogrāfiski un aprakstoši; fiksē visu detaļu un sastāvdaļu stāvokli, kā arī to savstarpējo novietojumu un savienojumus. Tiek identificētas oriģinālajām versijām neatbilstošas modifikācijas, kas restaurācijas laikā ir jānoņem.

Demontāžas gaitā katra restaurācijas projekta detaļas tiek sagrupētas pēc funkcijām un novietotas glabāšanā turpmākajiem restaurācijas darbiem. Katra restaurējamā automobiļa detaļas tiek reģistrētas un uzglabātas atsevišķi no citiem projektiem, tādējādi garantējot šo veco un unikālo detaļu drošību.

 

Demontāžas gaitā mēs pārbaudām : krāsas stāvokli, salonā izmantoto koka detaļu pārklājumu, ādas un auduma, kabrioleta jumta materiālus, lai noteiktu konkrētajā automašīnā vēsturiski izmantotos materiālus, to nokrāsas un ražošanas tehnoloģijas.

Trūkstošo un nomaināmo daļu saraksta sastādīšana

Automobiļa detaļu demontāžas un izjaukšanas laikā tiek noteikti detaļu bojājumi un sastādīts trūkstošo un nomaināmo detaļu saraksts. Vidēji katrā restaurācijas projektā maināmo detaļu nosaukumu skaits pārsniedz 500 nosaukumu. Izmantojot rūpnīcas rezerves daļu katalogus, tiek atrasti rezerves daļu numuri un noteikta to maiņa. Pēc izmantošanas tiek atrastas rūpnīcas rokasgrāmatas un programmas rūpnīcas piedāvātajām rezerves detaļām. Kad nepieciešamās detaļas ir identificētas un noteikta to orientējošā vērtība, ar automobiļa īpašnieku tiek saskaņota kopējā summa, kas nepieciešama detaļu iegādei. Pēc tam tiek organizēta cenu aptauja, saņemot vairākus piedāvājumus no dažādiem tirgotājiem. Tiek ņemtas vērā piegādes izmaksas, piedāvāto detaļu kvalitāte, piegādes laiks un ievedmuitas nodokļi. Pēc visas informācijas apkopošanas tiek sagatavots nomaināmo daļu pirkuma plāns un organizēta piegāde. Visas iepirktās detaļas tiek rūpīgi izvērtētas, lai noteiktu to atbilstību oriģinālajai detaļai un nepieciešamo kvalitāti. Neatbilstošās daļas tiek nosūtītas atpakaļ izplatītājam, un tiek organizēts atkārtots daļu iepirkums. Pieredze rāda, ka darbs ar rezerves daļām vienā restaurācijas projektā vidēji aizņem vairāk nekā 300 darba stundas.

Atjaunošanas plāns un izmaksas.
Visu iepriekš aprakstīto darbu rezultātā tiek precizētas un saskaņotas atjaunošanas projekta izmaksas. Tiek sastādīts pielāgots restaurācijas plāns un saskaņotas nepieciešamo rezerves daļu izmaksas.

uz augšu