Apraksts

Rolls-Royce Silver Spirit Old    

Rolls-Royce Silver Spirit

Modelis: Silver Spirit
Šasijas tips: Mark I
Ražošanas laiks: 1980.-1989. g.
Pavisam saražotas: 8129 automašīnas
Izlaiduma gads: 1985.
VIN: SCAZS42A1FCX13681
Virsbūve: 4-durvju sedans
Krāsa: zila
Motors: 90° V-veida  8-cilindru
Motora tilpums: 6750 cm³
Jauda: Pietiekama.
Kompresija:  7.3/1
Vārstu skaits: 2,  sadales vārpsta motora blokā
Transmisija: 3-pakāpju automātiskā pārnesumkārba
Piedziņa: Aizmugures
Maksimālais ātrums: 193 km/h
Dinamika: 0-100 km/h –   s
Vidējais degvielas patēriņš: Atbilstošs
Degviela: benzīns
Pašmasa: 2540  kg
Piezīmes: Dotais automobilis ražots ASV tirgum, importēts no ASV.

Dažādās modifikācijās šis Friča Fellera (Fritz Feller) radītais modelis tika ražots gandrīz 20 gadus līdz 1998 gadam un tiek uzskatīts par pēdējo autentisko Rolls-Royce modeli, ko leģendārā kompānija radījusi uz savas oriģinālās šasijas  izmantojot savu motoru un ražojusi būdama neatkarīga.
Silver Spirit veidots lielāks, komfortablāks un ekskluzīvāks izmantojot priekšgājēja Silver Shadow platformu un motoru, orientējoties uz to klientu vēlmēm, kuriem pašiem patīk braukt pie stūres. Pirmais Rolls-Royce, kura maskots Spirit of Ecstasy automātiski "noslēpjas" radiatora apdarē, ja tiek izkustināts no paredzētā stāvokļa. Silver Spirit ir kalpojis par pamatu vairāku Rolls-Royce modifikāciju - Silver Spur (Silver Spirit ar pagarinātu riteņbāzi), Flying Spur, Silwer Dawn, Touring Limousine, Park Ward - ražošanai, kā arī saistītās kompānijas Bentley modeļiem Mulsanne un Eight. 1998 gadā Silver Spirit nomaina uz BMW bāzes veidotais Silver Seraph/Bentley Arnage.
Restaurējamā Silver Spirit salona iekšējā gan koka, gan ādas apdare vēl ir saglabājušās diezgan labā stāvoklī, bet korodējušajai un mehāniski bojātajai virsbūvei, nolietotajai ritošajai daļai un spēka pārvadam, kā arī sen atbilstoši neapkoptajam motoram nepieciešams steidzams remonts.  

uz augšu