Apraksts

Mercedes-Benz 280SL

Šasijas tips: W113
Izlaiduma gads: 1969.
VIN: 11304412014968

Pirmais Mercedes-Benz sērijveida SL modelis, kam konstruktīvi līdzīgi kā SE modeļiem izveidotas deformācijas zonas personu aizsardzībai frontālas sadursmes gadījumā. Uz W113  platformas tika ražoti 230SL, 250SL un 280SL modeļi. Vairāk kā puse no ražošanas apjoma tika eksportēts uz ASV. Īpaši ASV tirgum tika ražota arī California-Coupe - 4-vietīgs kabriolets bez nolaižamā jumta, kuram jumta glabāšanas kastes vietā bija novietots sols. Kolekcionāru, kuri mīl braukt ar savām automašīnām, vidū vispopulārākais ir 280SL modelis  - pateicoties sava laika modernam un jaudīgam dzinējam, disku bremzēm uz visiem riteņiem, salona komforta aprīkojumam, kaut gan salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem ir zudis balstiekārtas sportiskais raksturs.

Šī 2-vietīgā kupeja ar noņemamu jumtu ir ražota ASV tirgum, kur tā arī tika ekspluatēta, līdz pārvesta uz Eiropas Savienību, Nīderlandi, kur tai veikta daļēja restaurācija. Iegādes brīdī automobilis bija relatīvi labā tehniskā kārtībā - atjaunotais virsbūves krāsojums vēl nebija īpaši bojāts, ar automobili bija iespējams braukt un galvenās sistēmas bija darbaspējīgas. Lai saņemtu atļauju piedalīties ceļu satiksmē bija vien nepieciešams aizmetināt korozijas ievērojami bojātās virsbūves grīdas zonas, noregulēt dzinēja darbību un veikt ārējās apgaismes ierīču remontu.

Daļējās restaurācijas laikā veikta salona ādas apdares izgatavošana, visu ritošās daļas gultņu blīvslēgu un amortizatoru nomaiņā, visu filtru un dzinēja kloļvārpstas blīvslēgu nomaiņa, pulksteņa, vadības paneļa mērinstrumentu un apkures ierīces remonts, izgatavotas un uzstādītas trūkstošās salona apdares detaļas.

Pēc restaurācijas automobilis nogādāts īpašniekam Latvijā. Šobrīd Mercedes-Benz 280SL īpašnieks ir Krievijas pilsonis, kurš ir pasūtījis RMW motora, motortelpas agregātu un dekortīvo apdares elementu restaurāciju.

uz augšu