Apraksts

White restored Mercedes-Benz 190SL

 
Mercedes-Benz 190SL

VIN 121042-6503825
Izlaiduma gads: 1956

Šis 2-vietīgais rodsters ar paceļamo jumtu ir ražots ASV tirgum, kur tas arī tika ekspluatēts, līdz 2006. gadā izsolē tas tika nopirkts un pārvests uz Eiropas Savienību, Latviju. Iegādes brīdī neviena no automobiļa sistēmām nebija tehniskā kārtībā, tam bija demontēti vairāki būtisku komponenti (gaisa ieplūdes un izplūdes sistēmas, karburatori, u.c.), kā arī daudzas metāla, koka un visas salona apšuvuma detaļas bija neatgriezeniski bojātas un nolietotas.

2006. gadā tika uzsākta restaurācija, kuru pabeidzām 2008. gada septembrī. Automobilis tika pilnībā izjaukts, tai skaitā motors un visi mezgli - tilti, motora agregāti (tādi kā starteris, ģenerators u.t.t), bremžu sistēma un elektrosistēma. Demontētā virsbūve tika attīrīta no rūsas un vecās krāsas, bojāto vietā iemetināti jauni virsbūves paneļi un elementi. Veikta papildus virsmas un metinājuma šuvju alvošana, lai aizsargātu no turpmākās korozijas. Automobilis pēc virsmas sagatavošanas pilnība pārkrāsots un nolakots. Pēc krāsošanas šuves un virsbūves apakša tika pārklāta ar elastīgu aizsargpārklājumu. Automobilim veikta pilnīga dzinēja un ritošās daļas restaurācija. Lai saglabātu vēsturisko vērtību uzstādām atjaunotus oriģinālos SOLEX karburatorus. Visas hromētās detaļas tika restaurētas un pārhromētas, pāršūts jauns sarkanas krāsas ādas salons ar vilnas paklājiem. Atbilstoši vēsturiskajai specifikācijai tika uzstādītas jaunas „White stripe” diagonālās riepas. Automobiļa restaurācijai tika izmantotas tikai oriģinālās rezerves daļas. No jauna tika ievilkta elektrosistēma un veikta visu mērierīču restaurācija.

Visiem veiktajiem darbiem dota divu gadu garantija.

Automašīnas atjaunošanas kvalitāti un atbilstību autentiskuma prasībām apliecinājuši Federation Internatonale de l'Automobile (FIA) eksperti izsniedzot Historical Technical Passport (HTP) sertifikātu un Federation Internationale des Vehicules Anciens (FIVA) Tehniskā komisija izsniedzot automašīnai vēsturisko Identity Card (IC). Šie dokumenti nodrošina automobilim un tā īpašniekam tiesības piedalīties ikvienā oficiālā starptautiskā seno spēkratu pasākumā.

Jau 2009. gadā automobilis ir piedalījies vairākās starptautiskās izstādēs (tādās kā Techno Classica Essen 2009 Vācijā) un seno spēkratu salidojumos (Prins Bertil Memorial, Stockholm 2009 - dalībai pasākumā veikts pārbrauciens Rīga-Tallinn- Marianhamn-Stockholm vairāk kā 1000 km garumā), kur tika atzinīgi novērtēta atjaunošanas darbu kvalitāte.

Automobilis piegādāts īpašniekam Vācijā.

uz augšu