Apraksts

Renovated JAGUAR XJS 5,3 V12 Coupe

JAGUAR XJS 5,3 H.E. V12 Coupe
Izlaiduma gads: 1987.
Ražošanas laiks:1981.-1993. g.
Pavisam saražotas 14860 automašīnas

XJS sērijas JAGUAR sākotnēji konkurēja ar tādiem prestižiem automobiļiem kā Mercedes 450SLC, Maseratti Indy, Lamborghini Espada, Ferrari 365GTB un Aston Martin DB6. Kā alternatīvu kupejai JAGUAR XJS 5,3 V12 speciālisti min arī 89. gada izlaiduma Mercedes SL, BMW-M635 (1976.-89.) un Mercedes CE (1985.-96.).

Visus 80. gadus JAGUAR cieši sadarbojās ar britu autosacīkšu komandu Tom Walkinshaw Racing (TWR), ko 1976. gadā dibināja pazīstamais skotu autobraucējs Toms Volkinšovs. TWR mērķis bija attīstīt XJS kā auto sacīkšu līderi FIA Eiropas Touring Car čempionātā un sastādīt konkurenci tā laika salonmašīnu sacīkšu līderiem BMW.

Šis JAGUAR-XJS 5,3 H.E. V12 Coupe RMW nonāca daļēji izjauktā stāvokli - automašīnai bija demontēts dzinējs, vadības instrumentu panelis un citas vadības iekārtas, sēdekļi un salona apdares elementi. Restaurācijas gaitā tika veikta pilnīga automašīnas izjaukšana, priekšējā un aizmugurējā tiltu remonts, bremžu sistēmas remonts, motora un pārnesumkārbas kapitālremonts, virsbūves restaurācija, krāsošana un pretkorozijas apstrāde. Tika izgatavots jauna salona elementu un sēdekļu ādas apdare, nomainīts dekoratīvo detaļu finierējums un uzstādīta modelim atbilstošā līmeņa audioiekārta.

Motora kapitālremonta laikā veikta motora bloka un bloka galvu blīvējošo virsmu slīpēšana, vārstu un vārstu ligzdu slīpēšana, kā arī kloķvārpstas kakliņu slīpēšana, visu gultņu  ieliktņu un motora blīvju nomaiņa. Tāpat tika nomainīti ūdenssūknis, piedziņas ķēde un tās spriegotājs, siksna un tās spriegotājs, visi filtri, elastīgie cauruļvadi motortelpā, motora dzesēšanas sistēmas un eļļas dzesēšanas radiatori. Pārnesumkārbas remonta laikā nomainīti sajūga diski un bremžu lenta, kā arī visi blīvējumi. Bremžu sistēmā tika nomainīti bremžu diski, bremžu kluči un elastīgās šļūtenes, kā arī galvenais bremžu cilindrs. Nomainīti visi balstiekārtu stiprinājumu, motora un šķērsstabilizatora elastīgie balsta elementi. Nomainīta motora izplūdes sistēma. Virsbūves remonta laikā bojātās zonas tika izgrieztas un to vietā iemetināti jauni metāla fragmenti nepieciešamo virsmas kvalitāti panākot alvojot. Dažas korozijas īpaši skartās detaļas tika nomainītas. Pēc krāsošanas veikta slēgto dobumu pretkorozijas apstrāde.

Pēc restaurācijas automašīna nogādāta īpašnieka no Latvijas rīcībā.

 

uz augšu