Apraksts

BMW 501 1956 restored


BMW 501 V8

VIN 54054
Izlaiduma gads: 1956

Šis īpašais „Barockangel” modelis ar 502 sērijas V8 motoru, saskaņā ar mūsu rīcībā esošajiem dokumentiem,  pirmo reizi reģistrēts VFR, kur arī ticis kādreiz rūpīgi kopts un ekspluatēts. Iegādes brīdī vairums 50-gadīgā automobiļa sistēmu, kaut gan darbojās, bija stipri nolietotā stāvoklī. Daži mezgli un detaļas laika gaitā bija īpašnieka modificētas veidā, ko nebija paredzējis ražotājs.

Restaurāciju veicām no 2007. gada janvāra līdz 2008. gada jūlijam. Veicām motortelpas atbrīvošanu, demontējām motoru, kura agregātiem – karburatoram, sadalītājam, degvielas un dzesēšanas sistēmas sūkņiem – veicām atjaunošanu nomainot nolietotos komponentus. Virsbūve tika izjaukta pilnībā, tās karkasa un noņemto komponentu korozijas skartās vietas tika attīrītas un sagatavotas krāsošanai. Restaurācijas gaitā nebija nepieciešami virsbūves metināšanas darbi. Pēc virsmas sagatavošanas virsbūve krāsota ar akrila krāsu un lakota. Slēgtie dobumi tika apstrādāti ar pretkorozijas sastāvu. Motoram veikta bloka galvu un vārstu ligzdu slīpēšana, nomainīts vārsts. Bremžu un sajūga vadības hidrosistēmu  galvenajiem un darba cilindriem nomainītas manšetes. Nomainīti visi šasijas gumijas balsta elementi – spilveni un bukses. Visas hromētās detaļas tika pārhromētas, alumīnija - nopulētas. Nomainītas visas logu un durvju blīvējošās gumijas, nomainīts vējstikls. Izgatavots jauns smilškrāsas ādas salons ar vilnas paklājiem. Nomainīti durvju rokturi un vadības slēdžu plastmasas rokturīši, kā arī nomainīta skaņas signāla poga un stūres centrālā daļa. Atjaunota elektrosistēma, lukturu plastmasas izkliedētāji un lukturu blīves, nomainīta visu mērierīču apdare, uzstādīts trūkstošais termometrs.

Visiem veiktajiem darbiem dota divu gadu garantija.

Automašīnas atjaunošanas kvalitāti un atbilstību autentiskuma prasībām apliecinājusi Federation Internationale des Vehicules Anciens (FIVA) Tehniskā komisija izsniedzot automašīnai vēsturisko Identity Card (IC). Šis dokuments nodrošina automobiļa īpašniekam iespēju piedalīties ikvienā oficiālā starptautiskā seno spēkratu pasākumā.

Jau 2008. gadā automobilis piedalījās BMW koncerna pasākumos saistībā ar jaunās 7 sērijas prezentēšanu Baltijas reģionā. Arī  2009. gadā tas piedalījies vairākos starptautiskos pasākumos, tādos kā izstādē Techno Classica Essen 2009 Vācijā un seno spēkratu salidojumā Prins Bertil Memorial, Stockholm 2009, kur dalībai pasākumā veikts pārbrauciens Rīga-Tallinn- Marianhamn-Stockholm vairāk kā 1000 km garumā. Šo pasākumu apmeklētāji  atzinīgi novērtējuši atjaunošanas darbu kvalitāti.

Automobilis nogādāts īpašniekam Īrijā.

uz augšu