Modeļa apraksts

Mercedes Benz 280SL w113

Mercedes-Benz W113 (230/250/280 SL) - Vācijas automašīnu koncerna Mercedes-Benz vieglo sporta automašīnu sērija (no vācu Sport Leicht - sporta viegls), kas tika ražota no 1963. līdz 1971. gadam. Modelis 230 SL (W 113) tika ražots no 1963. līdz 1967. gadam, 250 SL (W 113 A) - no 1966. līdz 1968. gadam, 280 SL (W 113 E) - no 1968. līdz 1971. gadam. Ārēji visas trīs sērijas versijas izskatījās vienādi.

Pasaulē pirmais sporta auto, kas izstrādāts, lai atbilstu pasīvās drošības prasībām, tam bija izturīgs, nedeformējams pasažieru nodalījums un deformācijas zonas priekšā un aizmugurē. Par raksturīgo, nedaudz ieliekto jumta formu, kas līdzīga Āzijas tempļu jumtiem, viņš saņēma segvārdu "Pagoda".

Mercedes-Benz 230 SL tika prezentēts sabiedrībai 1963. gada 14. martā Ženēvas auto izstādē. Automašīna aizstāja ne vienu, bet gan divus slavenus priekšgājējus - 300 SL un 190 SL modeļus, iekļaujot katra labākās īpašības. “Mūsu galvenais mērķis bija radīt drošu un ātru automašīnu, kurai, neskatoties uz sportiskajām īpašībām, būtu augsts komforta līmenis. Mūsdienās sporta braukšanas prieku nevajadzētu saistīt ar fiziskām aktivitātēm” prezentācijā sacīja Mercedes-Benz inženieru nodaļas vadītājs Fritz Nallinger. Garš un zems, ar plakanām virsmām, asām šķautnēm, priekšā ar milzīgu Mercedes simbolu un, protams, ar ieliektu jumtu Tālo Austrumu pagodu stilā - tāds bija automašīnas dizains, kas tapis Pola Braka vadībā. Divvietīgs kabriolets bija aprīkots ar mīksto saliekamo vai cieto noņemamo jumtu. Jaunais sešcilindru motors to paātrināja līdz pat 200 km / h.

Automašīna nonāca pārdošanā vasarā un bija ļoti patika pircējiem, bet pat ne vīriešiem, bet sievietēm. Viņas novērtēja automātisko transmisiju, kuru Mercedes-Benz pirmo reizi uzstādīja šīs klases automašīnām. Kā parādīja nākotne, tas bija ļoti pareizs lēmums, 77% no visām šīs sērijas automašīnām bija aprīkotas ar automātisko pārnesumkārbu.

1966. gada beigās Mercedes-Benz 230 SL tika aizstāts ar 250 SL, 1968. gada janvārī - par 280 SL. Ārēji visi trīs sērijas modeļi bija vienādi, taču atšķīrās ar dažādu tilpumu motoriem, kas atspoguļojas katra modeļa apzīmējumā. 1971. gadā tos aizstāja ar jaunās sērijas 350 SL un 450 SL modeļiem.

Kopumā tika saražotas 48 912 automašīnas Mercedes-Benz 230 SL, 250 SL un 280 SL, no kurām 40% tika eksportētas uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Automašīnai bija pilnībā tērauda nesošo virsbūvi ar masīviem lonžeroniem priekšpusē, durvis, motora pārsegs un bagāžnieka vāks bija izgatavoti no alumīnija. Lai palielinātu kupejas korpusa stingrību, jumta augšējās sānu sienas tika izgatavotas pietiekami lielas. Tāpēc, lai ieliktu lielos sānu logus un nodrošinātu ērtu iekāpšanu automašīnā, sānu malas tika paceltas. Tā arī izveidojās slavenā jumta ieliektā forma.

Saskaņā ar Bela Bareni pasīvās drošības koncepciju automašīnai bija stingrs, nedeformējams salons un deformācijas zonas priekšā un aizmugurē. Iekšpusē nebija asu stūru, instrumentu panelis bija apvilkts mīkstu materiālu, stūres kolona saliecās trieciena laikā, un stūrei bija triecienu absorbējošs centrs. Pa kreisi no stūres bija "slavenā" Mercedes daudzfunkciju slēdzis, kas kontrolēja virzienrādītājus, logu mazgātāju un stikla tīrītājus. Automašīnas sēdekļi tika izgatavoti no mākslīgās ādas, bet bija iespējams pasūtīt sēdekļus, kas apvilkti no īstas ādas. Pēc pieprasījuma automašīnu varēja aprīkot ar galvas balstiem un drošības jostām.

Pārdošanā Mercedes-Benz 230 SL tika piedāvāts ar trīs virsbūvju versijām: kabriolets - ar saliekamu mīkstu augšdaļu, kuru bija pārsteidzoši viegli salocīt; atvērts roadsters ar noņemamu cietu saliekamo jumtu un kupeja ar cietu jumtu. Kupejai nebija nodalījuma jumta glabāšanai, tāpēc tika palielināta bagāžas vieta. Automašīnas ar visu trīs versiju virsbūvēm varēja vadīt arī bez jumta. Papildus aizmugurē bija iespējams uzstādīt mazus, grozāmus sēdekļus, kā uz Mercedes-Benz 190 SL. 1967. gada martā Ženēvas auto izstādē tika parādīta ceturtā virsbūves versija - četrvietīga kupeja. Šajā tā dēvētajā “Kalifornija” standarta aizmugurējo sēdekļu sēdekļiem vieta tika atbrīvota, jo tika noņemts saliekamā jumta nodalījums.

Mercedes-Benz 280 SL, kas parādījās 1968. gada janvārī, bija motors (M 130) ar darba tilpumu 2778 cm ar jaudu 170 Zsp. Motoreļļu atdzesēja ar atsevišķu eļļas radiatoru. Lai kontrolētu motora dzesēšanas sistēmas radiatora ventilatora ātrumu, tā piedziņā tika uzstādīts viskozs savienojums.

Standarta versijā automobilim bija viena diska sajūgs un mehāniska četru ātrumu pilnībā sinhronizēta pārnesumkārba ar pārnesumu sviru starp priekšējiem sēdekļiem. Pēc papildus pieprasījuma tika uzstādīta ļoti kompakta automātiskā pārnesumkārba. Sakarā ar to, ka katrā pārnesumā motors tika paātrināts līdz maksimālajiem apgriezieniem, automašīna ar automātisko pārnesumkārbu paātrinājuma dinamikā gandrīz neko nezaudēja.

Tika plānots, ka augsts manuālās pārnesumkārbas pirmā pārnesuma pārnesumskaitlis veicinās intensīvāku paātrinājumu. Tā tas bija, bet lielā atšķirība starp pirmā un otrā pārnesuma pārnesumu attiecību, neskatoties uz motora elastīgajām īpašībām, sagādāja neērtības paātrinājuma laikā. Tāpēc kopš 1965. gada novembra automašīnās sāka uzstādīt mehānisko pārnesumkārbu ar tuvāku pārnesumu attiecību.

Sākot ar 250 SL, pēc pieprasījuma bija pieejami pašbloķējošais diferenciālis un 5 ātrumu ZF manuālā pārnesumkārba.

Neatkarīgai aizmugurējai piekarei bija oriģināls, reti izmantots dizains: ar šūpoles pusasīm un vienu centrālo šarnīru. Papildus divām vertikālām atsperēm virs horizontālās eņģes tika uzstādīta viena horizontāla atspere, kas savienoja šūpojušās puasis. 280 SL modelī horizontālās atsperes vietā varēja uzstādīt pneimatisko elastīgo elementu. Ar tā palīdzību tika koriģēts arī virsbūves augstums automašīnas aizmugurē. Teleskopiskie amortizatori tika uzstādīti priekšā un aizmugurē.

AT hidrauliskās divkontūru bremžu sistēma ar vakuuma pastiprinātāju priekšējām disku bremzēm (253 mm) Girling, aizmugurējās disku bremzes ar alumīnija trumuļiem (230 mm). Presēti tērauda riteņi ar izmēru 5 1/2 Jx14 H, riepas - 185 HR 14. Sākot ar modeli 250 SL, automašīnām tiek uzstādīta jauna bremžu sistēma. Priekšējie bremžu diski tika palielināti līdz 273 mm diametrā, aizmugurējās trumuļa bremzes tika aizstātas ar disku bremzēm (279 mm), parādījās bremžu regulators. Sāka uzstādīt jaunās dimensijas 6 Jx14 HB riteņus. Lietie diski pēc pieprasījuma bija pieejami 280 SL.

Automašīnas, kas paredzētas eksportam uz Amerikas Savienotajām Valstīm, nedaudz atšķīrās no pārējiem modeļiem. Saskaņā ar Amerikas standartu prasībām viņiem bija dalīti priekšējie lukturi un citi aizmugurējie lukturi. Turklāt visievērojamākās šo automašīnu atšķirīgās pazīmes bija hroma “ragi” uz priekšējiem un aizmugurējiem buferiem un sānu atstarotāji (kopš 1970. gada) uz spārniem.

Prasības attiecībā uz izplūdes gāzu izplūdi Mercedes bija spiests radīt īpašu modifikāciju dzinējam Mercedes-Benz 280 SL. Vārstu “mīkstākai” pacelšanai tam tika izmantota jauna sadales vārpsta ar atšķirīgu kulaciņu profilu, samazināta kompresijas pakāpe, nomainīts degvielas sūknis. Tas viss samazināja motora jaudu līdz 160 Zsp

Lielākajai daļai automašīnu, kas eksportētas uz Amerikas Savienotajām Valstīm, bija automātiskā pārnesumkārba, gaisa kondicionieris un riepas ar baltām sānu malām.

uz augšu